צילונים

למה אנו צריכים צילונים? מהם למעשה צילונים? אלו צילונים עלינו לבחור? שאלות אלה מתעוררות כאשר אנו חושבים על רכישת צילונים לבית או למשרד. צילונים הם מוצר הדומה במהותו לוילון שמטרתו למנוע חדירה של אור ושלמור על הפרטיות בחדר שלנו. צילונים משמשים לאותה מטרה כמו וילונות. במובן זה צילונים הם סוג מסוים של וילון. בשונה מוילונות צילונים הם מוצר קשיח יותר ומאפשר חסימה של אור רב יותר והצללה טובה יותר של החדר. דבר נוסף הו שצילונים הם מוצר טוב יותר מחינה דקורטיבית. חזותם החיצונית של צילונים יפה יותר בהשוואה לוילונות.

צילונים הם חידוש מרענן בהשוואה לוילונות. יחד עם זאת בבתים רבים ניראה וילונות ולא צילונים. ייתכן כי הצילונים עדיין לא תפסו לעצמם מקום בתחום של עיצוב הבית. אולי אין מודעות מספקת לקיומם של הצילונים ולאלטרנטיבה שהם מספקים לוילונות. צילונים יכולים לתפוס בעתיד נתח גדול יותר מהשוק של הוילונות וכיסויי החלונות השונים.

אנו צריכים צילונים כאשר אנו רוצים מוצר שמאפשר לנו שמור על פרטיות בבית שלנו וכאשר אנו צריכים כיסויים לחלונות.כאשר מתעורר צורך כזה יש מקום לבחון את הצילונים כפתרון טוב לכך. צילונים הם למעשה וילונות משודרגים וכך צריך להתייחס אליהם.

כאשר אנו בוחרים את הצילונים לבתים שלנו אנו נתקלים במגוון רחב מאוד של צילונים. הצילונים הללו קיימים בסוגים שונים, חומרים שונים, צבעים שונים, מחברות שונות, במחירים שונים ובאיכות שונה. עלינו לשקול את כל הפרמטרי כאשר אנו בוחרים את הצילונים לבית שלנו. כיום הצילונים עברו כמה שלבים ממוצר בסיסי ופשוט והם כוללים כמה פיתוחים טכנולוגיים. יש כיום צילונים שמסננים קרינת UV וסוגי קרינה אחרים מה שנותן להם ערך מוסף בהשוואה לוילונות ולכיסוי חלונות אחרים.

כדאי לזכור שהצילונים אמורים לשרת אותנו למילוי מטרה בסיסית ופשוטה ולכן לא צריך להיסחף בהשקעה כאשר קונים את הצילונים לבית שלנו. כמו בתחומים אחרים צריך לעמוד במסגרת התקציב שיש לנו למען רכישת הצילונים. כמו בתחומים אחרים כדאי לעשות גם סקר שוק הכולל ביקור בכמה חנויות בה ניתן לרכוש צילונים כדי לקבל תמונה של הקיים בשוק.

צילונים מקנים לנו פרטיות בבתים ובמשרדים ומצלים את החדרים שלנו בימים חמים. צילונים הם מצר טוב המהווה תחליף לוילונות המסורתיים. צילונים מציעים גם אלטרנטיבה מבחינה עיצובית לזו שמציעים הוילונות. לכן כאשר אנו מתכננים קנית וילונות לבית כדאי לנו לשקול קניית צילונים. צילונים יעשו את העבודה בצורה טובה מאוד ויספקו גם ערך מוסף.

צילונים הם מוצר שמחירו נמוך יחסית ולכן ניתן לרכוש צילונים ללא השקעה כספית גבוהה מדי. מוצר זה יענה על הצרכים שלנו תוף השקעת משאבים לא רבים מצידנו.