סוכות מציל

סוכות מציל, אלה הם מבנים שהבנייה שלהם היא מורכבת, הסוכה חייבת להיות נוחה לשימוש כאשר המציל שוהה בה במקרי חירום, היות ותוך שניות ספורות במקרה של טביעה הוא חייב להגיע למים. המציל, הינו אדם העובד בחופי הרחצה או בבריכות ציבוריות ושומר על ביטחונם של המתרחצים. ידוע, כי המציל חייב שיהיו לו את התנאים הדרושים על מנת לתפקד במהירות. סוכות מציל תוצב כמבנה על עמודים שהרצפה חייבת להיות בגובה של 2.5 מטר מעל הקרקע. מידות של סוכת מציל חייבת להיות  בגובה של 2.25 מטר. בקדמת הסוכה, חייבת להיות מרפסת הצופה לים, כך שהמציל יוכל באמצעות המשקפת להיות מעורה בכל מה שקורה עם המתרחצים בים. סוכת מציל שלא תהיה פעילה שלא בעונת הרחצה, האחריות של הרחיצה בים תהיה על המתרחצים בלבד.
 
אילו מתקנים חייבים  להיות בסוכת המציל?
 
במרפסת של סוכות מציל חייב להיות ספסל עם שתי דרגות של גובה לשם ישיבה גבוהה יותר על מנת למנוע סנוור מקרני השמש החזקות, כשהשמש שוקעת, ניתן לשבת בדרגה היותר נמוכה. גג סוכת המציל יהיה מכוסה באמצעות סככה. על הסוכה של המציל יהיה דגל המורה אם הים ראוי לרחצה, דגל לבן הים נוח לרחצה, אקום – ישנם גלים גבוהים ושחור הרחצה אסורה. מתחת לסוכת המציל תהיה סירת הצלה אשר תהיה תמיד מוכנה במקרה וחלילה תיתכן טביעה. בסוכת המציל, יהיו מדרגות שיהיו נוחות לירידה ועלייה מהירה בעת הצורך. על סוכת המציל, יהיה צינור מסתובב עם רמקול חשמלי למסירת הודעות שיגיעו לשטח די גדול של החוף. סביב סוכת המציל, תהיה חצר שתהיה מגודרת באמצעות שני שערים שישמשו להוצאת סירות ההצלה. שערים אלה יוצבו, על מנת לשמור על הסירות מפני המתרחצים.
 
 אביזרים שימושיים בסוכת המציל
 
חוץ מהמעקה שיש לו מדרגות, חייב להיות מוט גלישה בסוכת המציל למקרי חירום של טביעה, הגלישה היא מהירה ובדרך זו המציל מגיע מהר יותר לחצר הסוכה על מנת לקחת במהירות את סירת ההצלה למים. סוכות מציל אשר נמצאות בבריכות שחיה ציבוריות הן בעלות תקן שונה והן בהרבה יותר קטנות מאשר סוכות המציל הנמצאות בחופי הים ברחבי הארץ.