בניה קלה

בניה קלה משמשת להקמת מבנים ארעיים, או תוספות בניה למבנים קבועים. בשונה מהבניה הקבועה, הבניה הקלה מהירה יותר, זולה יותר ומצריכה מוצרים זולים באופן משמעותי כמו מעקות מברזל ביחס לבטון כמו עץ, פח, גבס, ועוד. להלן מקבץ שאלות ותשובות על בניה קלה:
 
לשם מה צריך בניה קלה ?
לשם הקמה מהירה של מבנים, שתחסוך בעלויות, ותניב תוצאות מהירות בשטח. ניתן להשתמש בה להצבת קירות ארעיים לפרגולות בבתי קפה, הקמת מבנים ארעיים מכל הסוגים, ואפילו תוספת של קומה נוספת למבנה קבוע, המשמשת בדרך כלל כמרפסת. מובן כי ההיפך אינו אפשרי, שכן בית קבוע חייב להיבנות על יסודות אמיתיים ולא להישען על בניה קלה.
 
כיצד ניתן לאתר תוספת קירות לפרגולה ?
על ידיח איתור ספקים של בניה קלה ברחבי האינטרנט, תוך התייעצות עם אנשים שהקימו מסעדות ובתי קפה בצורה כזו, לצד עיון בפורומים באינטרנט המסבירים על הסוגים השונים של בניה קלה מסוג זה, תוך התייחסות ליתרונות ולחסרונות של כל מוצר בניה קלה בנפרד.
 
ממה עשוי חדר של בניה קלה שנבנה בבית קבוע ?
חדר כזה יכול להיות עשוי מעץ או מגבס. עלויות הבניה נמוכות, זמן אספקת המבנה – מהיר. החדר אמנם לא יכול לשמש חדר בטחון בעת מלחמה, אך בשגרה זהו חדר מגורים מצויין, המכיך גם בידוד אקוסטי מפני רעשים.
 
האם חדר או בית של בניה קלה יכול להיות מונח על הקרקע ?
כן. בשיטה חדשנים ויחודית בונים בתי גבס המונחים על הקרקע. היתרונות: בניה זולה, לא מצריכה חפירת יסודות, מונחת בבטחה על הקרקע. בנוסף למבנים אלו, ישנם גם קארוונים הנחשבים לזולים עוד יותר. הם מונחים על מבלני מתכת גדולים ויציבים השקועים בקרקע.
 
לסיכום
הודגם מקבץ שאלות ותשובות העוסק בבניה קלה. חשוב לקרוא מקבץ זה כהלכה, גם אם אינכם מתכוונים לעסוק בבניה קלה, שכן זה הוא פתרון המגורים של המחר. פתרון זה מספק מענה לבעיית הדיור ומציע בתים זולים ומהירים לאספקה. עלות החומרים ועלות הפקת הבית או החדר אינם מגיעים אפילו למחצית המחיר של בית קבוע בגודל זהה, ועל כן הם אטרקטיביים במיוחד. בשונה מהמקובת לחשוב, מבנים אלו עטופים בפנלים מבודדים, המספקים פתרונות מפני רעשים חזקים הבוקעים מן הרחוב.